24/09/2019 08:32
24/09/2019 18:25

16 вересня файні студенти ПРт-11 КЕПІТ ТНЕУ, разом з куратором Парнетою Оксаною Йосипівною здійснили екскурсійну прогулянку історичним центром міста Тернополя.,перша згадка про яке датована 15 квітня 1540 р. Саме тоді Польський король Сигізмунд І видав грамоту Яну Амору Тарнавському на заснування міста . Протягом1540-1548 рр. було споруджено фортецю Тернопільський замок, який служив не тільки для оборони, а й резиденцією місцевих правителів. У місті збереглися і старовинні релігійні споруди – Домініканський костел Пресвятої Діви Марії та монастир (друга пол.. 18ст. ), Кафедральний собор Різдва Христового (кін. 16 – поч..17 ст.), де молився сам Богдан Хмельницький, Церква Воздвиження Чесного Хреста(кін. 16 ст).
Проте Тернопіль цікавий своєю архітектурою, австрійськими будиночками, типовими вузькими вуличками. Лише у Файному можна призначити зустріч «біля коня», прогулятися Стометрівкою або Алеєю Зірок, а далі, попри «Випадкову зустіч», «Тристоронній годинник» вийти до «воріт Тернополя». А ще вас зачарує голос Соломії Крушельницької та доведеться подумати над загадкою від бургомістра: Прийшли поліцаї
Пов’язали господарів
А хата вікном вийшла!
А ви вже знаєте відповідь?